AHŞAP MOBİLYA NASIL TEMİZLENİR? – İstanbul Wood Design

AHŞAP MOBİLYA NASIL TEMİZLENİR?

Modası geçmeyen, “zamansız” mobilyalar denince akla ilk ahşap mobilya gelir. Ev dekorasyonunda en çok tercih edilen malzemelerden biri ahşaptır. Ahşap mobilyalar özellikle uzun ömürlü kullanım için idealdir ancak bakımı, kullanım ömrünü doğrudan etkiler. Ahşap mobilyalar düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. İlk günkü gibi yeni görünmesini sağlamak için detaylı bir temizlik gerekir. Ahşap mobilya iyi temizlenirse hem uzun ömürlü olur hem de ilk günkü ihtişamını korur. Peki, ahşap mobilya temizliği nasıl yapılır gelir kısaca göz atalım. Temizlenirken mutlaka su ile temasından kaçınmanız gerekir. Hassas yapıda olan bu tür mobilyalar temizlenirken, su bazlı ahşap temizleyiciler kullanılmalı, nemli ve havsız bir bez yardımıyla tamamen kirden ve tozdan arındırılmalıdır. Ahşap mobilyalara bulaşan bazı lekeler son derece can sıkıcı olabilir. Bu tür lekeleri çıkarmak için 1 çorba kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı suyu karıştırabilir, ince bir macun hazırlayabilirsiniz. Leke üzerine uyguladığınız bu karışımı yumuşak bir bezle hafifçe ovabilir, daha sonra tamamen kurulayabilirsiniz. Mobilyaları daha parlak gösteren ipuçlarından biri de yılda 1-2 kez zeytinyağı ile silmektir. Bunun için birkaç yaprak kağıt havlu üzerine zeytinyağı damlatabilir ve mobilyanızı yumuşak hareketlerle silebilirsiniz. Böylece ahşap malzeme hem nemlenecek ve beslenecek, hem de parlak görünümüne geri kavuşacaktır. Ahşabın en güzel hallerinin şekil bulduğu birbirinden güzel ve göz alıcı mobilyalarınıza özen gösterirken elbette en baştan kaliteli olanları seçmeniz gerekir. Hem göz alıcı hem de kaliteli ahşap mobilya çeşitlerine İstanbul Wood Design kalitesi ile ulaşabilir, uygun fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz.

Modası geçmeyen, “zamansız” mobilyalar denince akla ilk ahşap mobilya gelir. Ev dekorasyonunda en çok tercih edilen malzemelerden biri ahşaptır. Ahşap mobilyalar özellikle uzun ömürlü kullanım için idealdir ancak bakımı, kullanım ömrünü doğrudan etkiler. Ahşap mobilyalar düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. İlk günkü gibi yeni görünmesini sağlamak için detaylı bir temizlik gerekir. Ahşap mobilya iyi temizlenirse hem uzun ömürlü olur hem de ilk günkü ihtişamını korur. Peki, ahşap mobilya temizliği nasıl yapılır gelir kısaca göz atalım.

Temizlenirken mutlaka su ile temasından kaçınmanız gerekir. Hassas yapıda olan bu tür mobilyalar temizlenirken, su bazlı ahşap temizleyiciler kullanılmalı, nemli ve havsız bir bez yardımıyla tamamen kirden ve tozdan arındırılmalıdır.

Ahşap mobilyalara bulaşan bazı lekeler son derece can sıkıcı olabilir. Bu tür lekeleri çıkarmak için 1 çorba kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı suyu karıştırabilir, ince bir macun hazırlayabilirsiniz. Leke üzerine uyguladığınız bu karışımı yumuşak bir bezle hafifçe ovabilir, daha sonra tamamen kurulayabilirsiniz.

Mobilyaları daha parlak gösteren ipuçlarından biri de yılda 1-2 kez zeytinyağı ile silmektir. Bunun için birkaç yaprak kağıt havlu üzerine zeytinyağı damlatabilir ve mobilyanızı yumuşak hareketlerle silebilirsiniz. Böylece ahşap malzeme hem nemlenecek ve beslenecek, hem de parlak görünümüne geri kavuşacaktır.

Ahşabın en güzel hallerinin şekil bulduğu birbirinden güzel ve göz alıcı mobilyalarınıza özen gösterirken elbette en baştan kaliteli olanları seçmeniz gerekir. Hem göz alıcı hem de kaliteli ahşap mobilya çeşitlerine İstanbul Wood Design kalitesi ile ulaşabilir, uygun fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz. 

error: Bu İçerik Korunmaktadır!