BOHEM STİLİ NEDİR? – İstanbul Wood Design

BOHEM STİLİ NEDİR?

İlhamını göçebe hayattan alan bohem stil, kurallara bağlı olmayan dekorasyon modellerinin başında geliyor. Genellikle rahat mobilyalarla maksimalist bir şekilde dekore edilen evlerde önemli olan ise konforlu bir alan kurgulamak. Gücünü canlı renklerden, etnik desenlerden ve kuralsızlıktan alan bu stil sayesinde ev dekorasyonunda sıra dışı bir etki yakalayacağınızdan şüpheniz olmasın. Bohem sitilini biraz daha açalım. Aslında bu tarz ev dekorasyonunda birçok stil, dönem, doku birleşebilir. Modern, romantik, vintage belki klasik. Bu tarzlar farklı parçalarda hayat bulup birlikte kullanıldığında ortama çok hoş bir bohem ruh katabilir. Bohem stilinde öncelikle renkleri özgür bırakmak gerekir. Bu tarzda özellikle renk uyumu aranmaz, tam tersine zıt renkler bir arada kullanılır. Yaşam alanındaki retro ve vintage esintileri de önemli bir detaydır. Bohem dekorasyonda eski dönemleri hatırlatan radyoları, abajurları, eskitilmiş masaları, sehpaları, sandalyeleri ve kitaplıkları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca oryantal aksesuar kullanımını da es geçmeyin. Renkli avizeler, camlar, taşlı aydınlatmalar, fenerler ve eski biblolar, evde bohem dekorasyonunu tamamlayacak önemli objelerdir.

İlhamını göçebe hayattan alan bohem stil, kurallara bağlı olmayan dekorasyon modellerinin başında geliyor. Genellikle rahat mobilyalarla maksimalist bir şekilde dekore edilen evlerde önemli olan ise konforlu bir alan kurgulamak. Gücünü canlı renklerden, etnik desenlerden ve kuralsızlıktan alan bu stil sayesinde ev dekorasyonunda sıra dışı bir etki yakalayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bohem sitilini biraz daha açalım. Aslında bu tarz ev dekorasyonunda birçok stil, dönem, doku birleşebilir. Modern, romantik, vintage belki klasik. Bu tarzlar farklı parçalarda hayat bulup birlikte kullanıldığında ortama çok hoş bir bohem ruh katabilir.

Bohem stilinde öncelikle renkleri özgür bırakmak gerekir. Bu tarzda özellikle renk uyumu aranmaz, tam tersine zıt renkler bir arada kullanılır. Yaşam alanındaki retro ve vintage esintileri de önemli bir detaydır.

Bohem dekorasyonda eski dönemleri hatırlatan radyoları, abajurları, eskitilmiş masaları, sehpaları, sandalyeleri ve kitaplıkları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Ayrıca oryantal aksesuar kullanımını da es geçmeyin. Renkli avizeler, camlar, taşlı aydınlatmalar, fenerler ve eski biblolar, evde bohem dekorasyonunu tamamlayacak önemli objelerdir.

error: Bu İçerik Korunmaktadır!