MOBİLYA SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKLER – İstanbul Wood Design

MOBİLYA SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKLER

Günün yorgunluğundan sıyrılmak ve kendimizi daha iyi hissedebilmek için, seçilen mobilyanın da rolü oldukça fazladır. Bu nedenle mobilya seçmeden önce bilmen gereken her şeyi senin için araştırdık!

Ev yaşamında kolaylık sağlayan mobilyalar, hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Artan istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda ve yenilenen teknoloji ile birlikte mobilyalarda her geçen gün farklılaşmaktadır. Günün yorgunluğundan sıyrılmak ve kendimizi daha iyi hissedebilmek için, seçilen mobilyanın da rolü oldukça fazladır. Ergonomik, rahat ve yumuşak koltuklar veya yataklar kendimizi iyi hissetmemize neden olurken, isteklerimizi karşılayamayan eşyalardan dolayı mutsuz ve hatta sinirli olabiliriz.

Hayal ettiğiniz ev nasıl olursa olsun yapacağınız ev dekorasyonu sayesinde hayallerinize ulaşmanız mümkün. Tabii uygulayacağınız ev dekorasyonunu hakkıyla yansıtabilmenizde, seçtiğiniz mobilyaların etkisi de büyük. Modern, klasik ya da country hiç fark etmez… Seçtiğiniz dekorasyona uygun mobilyaları ve renkleri belirleyerek ilk adımı atmalısınız. Üstelik bu sayede koltuk takımlarında bazı kumaşları; masa, sehpa, konsol ya da büfe gibi eşya kategorilerinde ise bazı modelleri elemiş olacaksınız.

İhtiyacımız olan bir mobilya her bakımdan rahat, kullanışlı, uzun ömürlü olmalı ve dolayısıyla değerini karşılamalıdır. Bu sebeplerden dolayı satın alacağınız herhangi bir koltuk, kanepe, sandalye hakkında yeterli bilginiz olmalıdır. Bu bilgi çok sayıda mağaza gezilerek elde edilebilir. Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir veya fiyatı uygun olmayabilir.

Diğer taraftan dayanıklı, rahat ve uygun fiyatta olan mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Bu nedenle mobilyanın sadece dış görünüşüne bakmak yeterli değildir. Kullanılma biçimi kontrol edilmelidir.

Fiyat, rahatlık, birden fazla amaç için kullanılabilme, kapladığı alan, dayanma süresi, bakım masrafları da göz önünde tutulmalıdır. Yasal bir zorunluluk olmasına rağmen, mobilyaların özelliklerini de içeren kullanma kılavuzları çoğu zaman tüketiciye verilmemektedir. Bu durumda önce o ürüne ait kullanma kılavuzu istenmeli, kılavuzun verilmemesi durumunda mobilya dikkatli bir şekilde incelenerek satıcıdan mobilya ile ilgili tüm bilgiler toplanmalıdır.

Mobilyaların yapımında kullanılan ağacın cinsi, birleştirme yerlerinin sağlam olması, cilasının düzgün olması da mobilya hakkında karar vermede önemli faktörlerdendir. Ayrıca satın alınması, düşünülen mobilyadaki döşemelik malzemenin kolay yanmayan, terletmeyen ve kolay temizlenen özellikte olması da tercih sebebidir. Alınan mobilyanın eve veya büroya teslim masraflarının fiyata dahil olup olmadığı satın almadan önce öğrenilmelidir. Mobilya seçerken tüm bu özellikleri dikkate alarak, istek, ihtiyaç ve bütçenize en uygun olanları seçiniz.

error: Bu İçerik Korunmaktadır!